Hong Kong More...
THE SOUTHSIDE PH 04 LA MONTAGNE
Wong Chuk Hang HEUNG YIP RD 11
$14,000,000
Gross --
Saleable 659ft² @$21,244
Floor Plan
4Rms
High
VILLA MONTE ROSA BLK A
Mid-Levels East STUBBS RD 41A
$69,000,000
Gross --
Saleable 2471ft² @$27,924
Floor Plan
3Rms
Low
VILLA ROCHA BLK B
Happy Valley BROADWOOD RD 10
$23,800,000
Gross 1313ft² @$18,126
Saleable 1048ft² @$22,710
2Rms
Low
WONG NAI CHUNG RD 5-5A
Happy Valley WONG NAI CHUNG RD 5-5A
$15,000,000
Gross --
Saleable 953ft² @$15,740
Kowloon More...
4Rms
SUNDERLAND EST
Kowloon Tong HEREFORD RD 1
$52,000,000
Gross --
Saleable 2059ft² @$25,255
8Rms
Middle
SUNDERLAND EST
Kowloon Tong 
$34,500,000
Gross --
Saleable 2260ft² @$15,265
3Rms
High
COZZY LODGE
Kowloon Tong BOUNDARY ST 111
$46,000,000
Gross 1800ft² @$25,556
Saleable 1677ft² @$27,430
Floor Plan
4Rms
High
CULLINAN I LUNA SKY
Tsim Sha Tsui AUSTIN RD W 1
$55,000,000
Gross 1738ft² @$31,646
Saleable 1304ft² @$42,178
New Territories More...
5Rms
TYCOON PLACE
Tai Po LO FAI RD 38
$68,000,000
Gross 5808ft² @$11,708
Saleable 4070ft² @$16,708
3Rms
HONG LOK YUEN 21TH ST
Tai Po TAI PO RD
$18,380,000
Gross 1850ft² @$9,935
Saleable 1214ft² @$15,140
3Rms
HONG LOK YUEN 17TH ST
Tai Po TAI PO RD
$20,580,000
Gross 1660ft² @$12,398
Saleable 1180ft² @$17,441
3Rms
HONG LOK YUEN HONG LOK RD E
Tai Po 
Rent $60,000
$30,000,000
Gross 2300ft² @$13,043
Saleable 1628ft² @$18,428